۱۴۰۱ سه شنبه ۱۱ بهمن
معاون صندوق نوآوري و شكوفايي خبر داد: ال‌سي داخلي جايگزين تسهيلات به شركت‌هاي دانش‌بنيان مي‌شود
معاون صندوق نوآوري و شكوفايي خبر داد: ال‌سي داخلي جايگزين تسهيلات به شركت‌هاي دانش‌بنيان مي‌شود

معاون تسهيلات و تجاري‌سازي صندوق نوآوري و شكوفايي از سياست جديد اين صندوق در تامين مالي شركت‌هاي دانش‌بنيان خبر داد و گفت: در سياست جديد، به دنبال جايگزين براي ارائه تسهيلات هستيم و در اين راستا LC داخلي را از طريق سيستم بانكي و با پشتيباني صندوق پيگيري مي‌كنيم كه مي‌تواند جايگزين تسهيلات كه پروسه زمان‌بري است، شود.
به گزارش روابط عمومي صندوق نوآوري و شكوفايي، دكتر رضا قرباني در نشست رييس و اعضاي هيات عامل صندوق نوآوري و شكوفايي با شركت‌هاي دانش‌بنيان حوزه اقتصاد ديجيتال با تاكيد بر حمايت صندوق از شركت‌هاي دانش بنيان كوچك، رشد يافته و بزرگ تصريح كرد: طبيعي است كه نوع خدمات ارايه شده به شركت‌ها بسته به حجم فعاليت اين شركت‌ها بايد متفاوت باشد و از شركت‌ها هم درخواست مي‌كنيم كه براي بهينه‌سازي اين مساله به ما كمك كنند.
وي با اشاره به اينكه روند كار صندوق نوآوري و شكوفايي تاكنون به اين شكل بود كه بيشتر متقاضيان صندوق را شركت‌هاي كوچك تشكيل مي‌دادند، خاطرنشان كرد: استراتژي جديد صندوق نوآوري و شكوفايي تسهيل دسترسي شركت‌هاي دانش بنيان به تسهيلات است و در همين راستا با صندوق‌هاي پژوهش و فناوري تفاهم كرديم و اعتباري نزديك به هزار ميليارد تومان در اختيار اين صندوق‌ها قرار داديم تا نياز شركت‌هاي كوچك را رفع كنند و ديگر نياز نباشد اينگونه شركت‌ها به صندوق نوآوري و شكوفايي مراجعه كنند.
وي با بيان اينكه سياست صندوق نوآوري و شكوفايي در قبال شركت‌هاي رشد يافته دانش‌بنيان ارايه خدمت به صورت مستقيم و غير مستقيم است، با اشاره به خدمت ليزينگ به عنوان يك سرويس متعارف صندوق گفت: اين خدمت متاسفانه خيلي فراگير نبوده است كه در استراتژي جديد صندوق سعي داريم اين خدمت را متحول كنيم و مطمئن هستيم باعث تحول در توسعه فعاليت و بازارسازي شركت‌ها خواهد شد.
وي در ادامه اظهاركرد: در حوزه تسهيلات نيز به فكر جايگزين براي تسهيلات هستيم و «ال‌سي» داخلي را از طريق سيستم بانكي و با پشتيباني صندوق نوآوري و شكوفايي پيگيري مي‌كنيم كه مي‌تواند جايگزين تسهيلات كه پروسه زمان‌بري است، شود.
معاون تسهيلات و تجاري‌سازي صندوق نوآوري و شكوفايي با بيان اينكه خدمات رايج صندوق مورد بازنگري قرار مي‌گيرند، به خدمات اين صندوق به شركت‌هاي بزرگ دانش‌بنيان نيز اشاره كرد و اظهار كرد: در مورد شركت‌هاي بزرگي كه صندوق نمي‌تواند به صورت مستقيم آنها را تامين مالي كند نيز برنامه داريم. معمولا اين شركت‌ها به تامين مالي از طريق بانك‌ها دسترسي دارند اما اين تامين مالي براي آنها گران تمام مي‌شود و برنامه صندوق اين است كه دسترسي شركت‌هاي دانش بنيان بزرگ به منابع مالي را به شكل يارانه سود ارزان كند.

 

تاریخ:
1398/01/17
تعداد بازدید:
101
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal