۱۴۰۱ پنج شنبه ۲۰ بهمن
با همكاري دفتر توسعه فناوري سلامت و معاونت فرهنگي دانشجويي و انجمن علمي اتاق عمل
برگزاري اولين رويداد كارآفريني حوزه فناوري سلامت
ا همكاري دفتر توسعه فناوري سلامت و معاونت فرهنگي دانشجويي و انجمن علمي اتاق عمل: برگزاري اولين رويداد كارآفريني حوزه فناوري سلامت

در هزاره ي گذشته، عمده سرمايه هاي مالي و انساني دانشگاهها در جهت توسعه ي مرزهاي دانش و كشف ناديده ها و ناشنيده ها خرج مي شد. در هزاره سوم، جامعه ماموريت هاي نويني را از دانشگاه ها مطالبه خواهد كرد و آن چيزي نيست جز كشف مشكلات و ارائه راهكار هاي مناسب در جهت خلق ارزش، رفع مشكلات و در نهايت ارتقاي كيفيت زندگي بشر. از همين رو در دهه هاي اخير تلاش هاي بسياري در جهت توسعه كارآفريني انجام گرفته است.كادر بهداشت و درمان بعنوان تامين كننده و حامي مهمترين نياز بشر، نقش اساسي در تحقق اين ماموريت بر عهده دارد.

كارآفريني عامل مهمي در كاهش فقر، ايجاد فرصت هاي شغلي و تغييرات ساختاري در جامعه است كه از طريق نوآوري، ايجاد اشتغال وتاثير بر رفاه عمومي منجر به توسعه ي اقتصادي مي شود. يكي از راه هايي كه براي توسعه كارآفريني پيشنهاد مي شود، ايجاد مراكز حمايت از كسب و كار است كه شتابدهنده ها يكي از انواع آن محسوب مي شوند. در ادبيات كارآفرينانه، شتابدهنده ها بعنوان يك حامي براي كسب و كارهاي نوپا تعريف مي شوند كه به آنها در دستيابي به مهارتها در جهت موفقيت در كسب و كار و بقاي آن كمك مي نمايند. در تعريفي ديگر، استارت‌آپ يك رويداد آموزشي-تجربي در سراسر دنياست كه معمولا در 3 روز متوالي در انتهاي هفته(استارت آپ ويكند) برگزار مي گردد. در اين برنامه شركت كنندگان پر انگيزه‌اي شامل برنامه نويسان، مديران تجاري، عاشقان استارت‌آپ، بازارياب ها و طراحان گرافيك گرد هم مي‌آيند تا طي 54 ساعت ايده هايشان را مطرح كنند، گروه تشكيل بدهند و هر گروه ايده‌اي را اجرا كند.

دانشگاه هاي هزاره سوم با ايجاد شتابدهنده ها، گام موثري در راستاي ماموريت نوين خود برداشته اند. آنها از يك سو، نيروهايي را تربيت مي كنند كه منشا كارآفريني باشند و از سوي ديگر دانش و فناوري موردنياز شركت ها را فراهم مي كنند.

رويداد استارتاپ سلامت شو، اولين رويداد كارآفريني سلامت دانشگاه علوم پزشكي جهرم با عنوان "استارت آپ سلامت شو" به منظور شناسايي، تقدير و حمايت از استعدادها و توانمندي هاي دانشجويي در طرح خلاقانه ي ايده ها جهت بهبود و ارتقاي حوزه ي بهداشت و درمان برگزار مي شود.

 

محورهاي رويداد

فرهنگ سازي و اطلاع رساني (نرم افزارها، اپليكيشن ها، بازي هاي رايانه اي و ...)

مراقبت هاي سالمندي

امداد و نجات

طب سنتي

فارماكولوژي و تركيبات دارويي

فناوري هاي حوزه رباتيك

و ساير موضوعات مرتبط با حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشكي

 

تاريخ هاي مهم رويداد

زمان برگزاري

19 و 20 تيرماه 1398

مهلت ثبت نام و ارسال ايده

31 ارديبهشت ماه 1398

اعلام نتايج داوري

8 خرداد  ماه 1398

 

 

سامانه اطلاعات، ثبت نام و اخبار رويداد

http://startup.jums.ac.ir/

 

آدرس دبيرخانه

بلوار مطهري، دانشگاه علوم پزشكي جهرم، جنب بانك ملت، دفتر توسعه فناوري سلامت دانشگاه علوم پزشكي جهرم، مركز رشد فناوري سلامت

محل برگزاري

مركز رشد فناوري سلامت دانشگاه علوم پزشكي جهرم

شماره تماس

09221099054

تاریخ:
1398/01/26
تعداد بازدید:
210
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal