۱۴۰۱ سه شنبه ۱۱ بهمن
یکی از خدمات ویژه معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری به شرکت‌های دانش‌بنیان و صنعت کشور، شناسایی نیازهای فناورانه و معرفی این نیازها به شرکت‌های دانش‌بنیانی است که توانایی ارائه پاسخ‌های فناورانه را دارند.
15 کارگزار شناسایی نیازهای فناورانه را سرعت می‌دهند
یکی از خدمات ویژه معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری به شرکت‌های دانش‌بنیان و صنعت کشور، شناسایی نیازهای فناورانه و معرفی این نیازها به شرکت‌های دانش‌بنیانی است که توانایی ارائه پاسخ‌های فناورانه را دارند.

با توجه به تحول سریع فناوری در کشور، نیاز صنایع مختلف کشور به فناوری و نوآوری افزایش یافته است. تولید محصولات، تجهیزات و دستگاه‌های جدید فناورانه، می‌تواند خطوط تولید این صنایع را به شکل قابل توجهی بهبود بخشد.

شرکت‌های دانش‌بنیان هموار در تلاش هستند که تجهیزات، خدمات و دستگاه‌های مورد نیاز این صنایع را تولید کنند تا نیازهای فناورانه این صنایع تامین شود. با این همه، این نیازها بسیار گسترده است و ممکن است یک شرکت دانش‌بنیان کوچک فعال در گوشه‌ای از کشور، توان رصد و شناسایی این نیازها را نداشته باشد.

بر این اساس، مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری اقدام به شناسایی و معرفی کارگزاران رفع نیازهای فناورانه کرده است. این کارگزاران شناخته شده، با برقراری تعامل و ارتباط با صنایع مختلف، نیازهای فنی آنها را شناسیی می‌کنند و از سوی دیگر این نیازها را به شرکت‌های دانش‌بنیان توانمند فعال در آن حوزه معرفی می‌کنند.

در واقع این شرکت‌های کارگزاری نقش واسطه میان صنعت و شرکت دانش‌بنیان را ایفا می‌کنند و ارتباط لازم را بین آنها برقرار می‌کنند. در حال حاضر 15 کارگزار رسمی از سوی مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری شناسایی شده است و در سایت این مرکز معرفی شده‌اند.

سنجش و دانش آیریک، توسعه نوآوری و فن آوری چاره جو، مدیریت فناوری بومرنگ هم آرا، توسعه مبادلات فناورانه ایرانیان، ایوان فناوری و نوآوری افرا، شتابدهنده فناوری و نوآوری کربن، کارآفرینان سبز خلیج فارس، کاریز اعتماد رایانه مهر، شبکه تحلیلگران فناوری آریا، راهبر سیستم دانش، مشاوران نیک پندار شریف، اطلاع افزار آویژه، رهپویان دانش و فن آوری فرا، نورآتیه‌سازان البرز و موسسه توسعه فناوری و نوآوری شریف، از جمله کارگزاران معرفی شده از سوی مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری هستند.

تاریخ:
1399/06/26
تعداد بازدید:
56
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal