۱۴۰۱ پنج شنبه ۲۰ بهمن
نخستین رویداد استارتاپی حوزه «زالوی طبی و صنایع وابسته» برگزار می‌شود تا با توجه به افزایش استارتاپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور فعال در حوزه آبزیان و شیلات فرصتی برای توسعه کسب و کار در این حوزه باشد.
رویدادی استارتاپی؛ کسب وکارهای فناورانه حوزه زالوی طبی گسترش می‌یابد
نخستین رویداد استارتاپی حوزه «زالوی طبی و صنایع وابسته» برگزار می‌شود تا با توجه به افزایش استارتاپ‌ها، شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور فعال در حوزه آبزیان و شیلات فرصتی برای توسعه کسب و کار در این حوزه باشد.

با توجه به افزایش ارزش افزوده زالوی طبی صادراتی و گسترش فرهنگ استفاده از فرآورده‌های جانبی آن در کشورهای مختلف، در ایران نیز مراکز علمی و شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، فعال در این حوزه، تلاش کرده‌اند تا فعالیت‌های خود را توسعه دهند. بر این اساس، نخستین رویداد استارتاپی «زالوی طبی و صنایع وابسته» در پردیس علوم دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

در این رویداد که با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی و ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری برگزار می‌شود، سازمان‌ها و نهادهای مانند سازمان غذا و دارو، دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان شیلات ایران، سازمان دامپزشکی، موسسه تحقیقات شیلات ایران و انجمن زیست شناسی ایران مشارکت دارند.

همچنین سازمان‌ها و شرکت‌های بین‌المللی مانند مرکز تکثیر و پرورش زالوی طبی BBEZ آلمان، نیز برای مشارکت در برگزاری این رویداد بزرگ علمی و صنعتی اعلام آمادگی کرده‌اند.

در این رویداد که از 12 تا 13 آذرماه سال 1399 برگزار می‌شود کارآفرینان، مدیران شرکت‌های دانش‌بنیان، فناور و فعالان استارتاپی و همچنین صاحب نظران و دست‌اندرکاران داخلی و بین‌المللی شرکت می‌کنند.

رخداد استارپاپی حوزه زالو و صنایع وابسته با هدف ایجاد انگیزه، پیشرفت و نوآوری، کارآفرینی، تجاری‌سازی، تشویق و حمایت از افراد فعال در زمینه تکثیر و پرورش، کنترل بیماری‌ها، محصولات جانبی در ارتباط با زالوی طبی ایرانی برگزار می‌شود.

در این رویداد علاوه بر ارائه ایده‌های پذیرفته شده برای افراد شرکت کننده نیز کارگاه‌های آموزشی نیز در زمینه نوآوری و و تبدیل ایده به محصول برگزار خواهد شد.

توسعه کسب وکارهای فناورانه مرتبط با حوزه زالوی طبی و استفاده هر چه بیشتر از بسترهای علمی در آن حوزه از جمله دیگر محورهای این رویداد است.


تاریخ:
1399/07/02
تعداد بازدید:
46
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal