۱۴۰۱ سه شنبه ۱۱ بهمن
گروهی از مهندسان دانشگاه صنعتی شریف دور هم جمع شده‌اند و این گردهمایی فناورانه منجر به توسعه زیست بوم سلامت هوشمند شده است. پایش سلامت هوشمند با استفاده از اینترنت اشیاء دستاورد مهم این تیم جوان است.
سلامت هوشمند در دوران شیوع کرونا؛ از راه دور پایش شوید
گروهی از مهندسان دانشگاه صنعتی شریف دور هم جمع شده‌اند و این گردهمایی فناورانه منجر به توسعه زیست بوم سلامت هوشمند شده است. پایش سلامت هوشمند با استفاده از اینترنت اشیاء دستاورد مهم این تیم جوان است.

دریافت و پردازش سیگنال‌های حیاتی، ذخیره داده‌های مفید و ارائه آنها به پزشک یا مراکز درمانی هدفی است که محصولات آنها انجام می‌دهد.

مچ بند هوشمند یکی از محصولات تیم بایوسن است که در مجتمع خدمات فناوری دانشگاه صنعتی شریف قرار دارد. این مچ بند پایش سیگنال‌های حیاتی را انجام می‌دهد و به سنسورهایی مجهز است که به وسیله آن اکسیژن خون و ضربان قلب را سنجش می‌کند. اقدامی ارزشمند در شرایط شیوع کرونا. زیرا سطح اکسیژن خون در افراد مبتلا به کرونا کاهش می‌یابد.

برای تولید این محصول متخصصان از رشته های گوناگون مهارت خود را به کار برده‌اند. همچنین این مچ‌بند هوشمند مجهز به حسگر نوار قلب است. عملکرد الکتریکی قلب از این طریق ضبط می‌شود و با این پایش می‌توان به برخی بیماری‌های مهم قلب پی برد.

حسگر شتاب سنج نیز از دیگر حسگرهای این محصول است که به وسیله آن عملکرد فیزیکی بدن افراد مشخص می‌شود.

همچنین هولتر نوار قلب هوشمند، دیگر محصول این تیم فناور است که در تماس مستقیم با سطح بدن قرار می‌گیرد. داده ها را دریافت و از طریق بلوتوث کم انرژی به تلفن همراه ارسال می‌کند. در نهایت نیز از طریق ارتباط با سرور همگام‌ساز، پردازش نهایی از طریق روش‌های پردازش سیگنال و یادگیری ماشین انجام می‌شود.

اطلاعات دریافتی از این محصولات هوشمند و فناورانه برای پزشکان و پژوهشگران مفید و کاربردی است تا از راه دور با دریافت داده‌ها و پردازش آنها سلامت افراد را بررسی کنند.

مجتمع خدمات فناوری شریف با هدف حمایت، گردهم آوری و هم افزایی میان واحدهای خدمات فناوری دی ماه سال 92 با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افتتاح شد. البته با توجه به تاثیر آن در ترویج فرهنگ کسب و کار‌های دانش بنیان با حمایت صورت گرفته از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فاز دوم آن نیز در دی ماه سال 1394 به بهره‌برداری رسید.

تاریخ:
1399/08/05
تعداد بازدید:
38
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal