۱۴۰۱ پنج شنبه ۲۰ بهمن
عنوان تولیدی نوع یک به بیش از 600 شرکت دانش‌بنیان رسید طیف وسیعی از خدمات به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه می‌شود. اقدامی که تعداد این شرکت‌ها را از 30 شرکت در ابتدای راه به بیش از 5 هزار و 400 شرکت افزایش داد. شرکت‌های دانش‌بنیان به 4 دسته تولیدی نوع یک، تولیدی نوع 2، نوپای نوع یک و نوپای نوع دو تقسیم می‌شوند. در حال حاضر بیش از 600 شرکت دانش‌بنیان به عنوان تولیدی نوع 1 شناسایی شده‌اند.
عنوان تولیدی نوع یک به بیش از 600 شرکت دانش‌بنیان رسید
طیف وسیعی از خدمات به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه می‌شود. اقدامی که تعداد این شرکت‌ها را از 30 شرکت در ابتدای راه به بیش از 5 هزار و 400 شرکت افزایش داد. شرکت‌های دانش‌بنیان به 4 دسته تولیدی نوع یک، تولیدی نوع 2، نوپای نوع یک و نوپای نوع دو تقسیم می‌شوند. در حال حاضر بیش از 600 شرکت دانش‌بنیان به عنوان تولیدی نوع 1 شناسایی شده‌اند.

شرکت‌های متقاضی که برای قرار گرفتن در فرایند شناسایی به مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری مراجعه می‌کنند، توسط کارگروه ارزیابی وابسته به این مرکز مورد ارزیابی قرار می‌گیرند. شرکت دانش‌بنیان تولیدی نوع 1 از بالاترین درجه فناوری برخوردار است.

شرکت دانش‌بنیان تولیدی نوع 2 نیز در رتبه دوم قرار دارد و بیش از 1300 شرکت دانش‌بنیان توانسته‌اند به عنوان شرکت دانش‌بنیان تولیدی نوع 2 شناسایی شوند. شرکت‌های دانش‌بنیان با توجه به نیازهای کشور، در رشته های مختلفی، طبقه‌بندی می‌شوند.

فناوری زیستی، کشاورزی و صنایع غذایی، دارو و فرآورده‌های پیشرفته حوزه تشخیص، مواد پیشرفته، ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته، وسائل، تجیزات و ملزومات پزشکی، برق و الکترونیک و فوتونیک و مخابرات، فناوری اطلاعات و ارتباطات و خدمات تجاری‌سازی، از جمله رشته‌های هستند که شرکت‌های دانش‌بنیان در آنها فعالیت می‌کنند.

در حدود 250 شرکت دانش‌بنیان در حوزه، فناوری زیستی، کشاورزی و صنایع غذایی، فعالیت می‌کنند. نزدیک به 300 شرکت نیز در بخش دارو و فرآورده‌های پیشرفته حوزه تشخیص، فعال هستند. شرکت‌های فعال در حوزه ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته نیز بیش از 1250 شرکت دانش‌بنیان را شامل می‌شود.

شرکت‌های فعال در حوزه وسائل، تجهیزات و ملزومات پزشکی کمتر از 250 شرکت و شرکت‌های فعال در رشته‌های برق و الکترونیک و فوتونیک و مخابرات، فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز بیش از 1000 شرکت هستند. بخشی از شرکت‌های دانش‌بنیان نیز در حوزه تجار‌ی‌سازی خدمات فعالیت دارند. مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در تلاش است که سطح علمی شرکت‌های دانش‌بنیان را استفاده از برنامه‌های تشویقی ارتقاء دهد.

تاریخ:
1399/08/14
تعداد بازدید:
36
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal