۱۴۰۱ سه شنبه ۱۱ بهمن
صندوق توسعه فناوری های نوین یکی از مجموعه نهادهای مالی وابسته و همکار با معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری است که خدمات گوناگونی را در حوزه مالی و اعتباری به زیست‌بوم نوآوری کشور ارائه می‌کند. مدل و شیوه کارگزاری مالی در این صندوق شامل 5 مرحله است.
تسهیلات مالی و اعتباری؛ خدمات در 5 مرحله ارائه می‌شود
صندوق توسعه فناوری های نوین یکی از مجموعه نهادهای مالی وابسته و همکار با معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری است که خدمات گوناگونی را در حوزه مالی و اعتباری به زیست‌بوم نوآوری کشور ارائه می‌کند. مدل و شیوه کارگزاری مالی در این صندوق شامل 5 مرحله است.

این صندوق از ابتدا برای ایجاد زمینه‌های مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی و حمایت کمی و کیفی از فعالیت‌های پژوهشی، کاربردی، توسعه‌ای و فناوری تاسیس شد.

ارائه خدمات مالی ویژه به کارآفرینان متخصص و نوآوران با حمایت دولت و نهادهای مانند پارک پردیس فناوری معاونت علمی از دیگر خدمات این صندوق به زیست‌بوم اقتصاد دانش‌بنیان کشور محسوب می‌شود.

برخی از خدمات این صندوق شامل سرمایه‌گذاری خطرپذیر، مشارکت مدنی، لیزینگ محصولات دانش‌بنیان، صدور ضمانتنامه‌های بانکی، فروش اقساطی، مضاربه و تضمین طرح‌های دانش‌بنیان است.

این صندوق همچنین سرمایه‌گذاری خود را بر صندوق‌های جسورانه، شتابدهنده و استارتاپ‌ها، متمرکز کرده است. یکی دیگر از خدمات صندوق توسعه فناوری های نوین صدور ضمانت‌نامه است. این ضمانت‌نامه‌ها برای مواردی مانند مناقصه، حسن انجام تعهدات، پیش پرداخت و اعتباری عرضه می‌شود.

صندوق توسعه فناوری های نوین، برای خدمات رساتی بهتر نهادهای تخصصی در زمینه IT و ارزیابی و توانمندی ایجاد کرده است.

هم‌افزایی ابزارهای بالفعل، مدیریت ریسک و هم‌افزایی با پارک پردیس فناوری معاونت علمی از جمله اهداف این صندوق مالی است. این صندوق همچنین در راستای همکاری استراتژیک برای افزایش زنجیره ارزش فعالیت می‌کند.

صندوق توسعه فناوری های نوین چهار محور کوچک سازی، نهادسازی، شفاف‌سازی و تحقیق و توسعه را به عنوان بسترهای سیاستگذاری خود، تعیین کرده است.

مدل کارگزاری فناوری در ارتباط با صندوق شامل 5 مرحله است. در مرحله نخست فهرستی از توانمندی‌های شرکت‌های فناور تهیه می‌شود و همچنین نیازهای فناورانه دستگاه‌های اجرایی نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

در مرحله بعد، این فهرست‌ها به صندوق ارائه می‌شود. برای تحقق ارائه پاسخ‌های فناورانه به نیازهای احصاء شده، از ساختارهای مالی و اعتباری و بازوهای تخصصی صندوق استفاده می‌شود. در مرحله چهارم، استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور برای حل مشکل به کار گرفته می‌شود. در مرحله آخر نیز هر اقدام باقیمانده‌ای انجام می‌گیرد تا حل مسئله به صورت کامل انجام گیرد.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر از خدمات این صندوق به سایت این نهاد در اینجا مراجعه کنند.

تاریخ:
1399/08/18
تعداد بازدید:
33
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal