۱۴۰۱ پنج شنبه ۲۰ بهمن
فرصت‌ها و چالش‌های صنعت دارو در یک همکاری مشترک بین‌المللی بررسی می‌شود تا این صنعت با ظرفیت‌های چندجانبه کشورها توسعه یابد.
استفاده از توانمندی دانش‌بنیان‌ها؛ با یک همکاری بین‌المللی چالش‌های صنعت دارو رفع می‌شود
فرصت‌ها و چالش‌های صنعت دارو در یک همکاری مشترک بین‌المللی بررسی می‌شود تا این صنعت با ظرفیت‌های چندجانبه کشورها توسعه یابد.

ستاد توسعه زیست‌فناوری و کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش هستند تا با کمک ظرفیت‌های بین‌المللی فرصت‌ها و چالش‌های صنعت دارو را رفع کنند. در این راستا پنجمین نشست تجاری مشترک ایران و اندونزی در حوزه سلامت با همکاری این دو نهاد برگزار می‌شود. در این رویداد قرار است چالش‌های صنعت دارو در یک نشست دوجانبه بررسی و راه‌کارهای نوینی برای آن ارائه شود.

پنجمین نشست تجاری مشترک ایران و اندونزی در حوزه سلامت 25 آذرماه سال جاری با حضور مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود. همچنین آگوسدینی بانن ساپتا نین گزی معاون توزیع و تولید دارو و همچنین کولثوم کوماریانی معاون بیمه و تامین مالی وزارت بهداشت کشور اندونزی به همراه یکی از فعالان اندونزیایی صنعت دارو در این رویداد حضور دارند.

بازار دارو در اندونزی از رشد سالیانه 5/04 درصد برخوردار است. در حال حاضر 21 درصد بازار دارویی اندونزی در اختیار شرکت‌های داخلی است و 11 درصد آن را نیز شرکت‌های خارجی پوشش می‌دهند. برگزاری این‌گونه رویدادها تسهیل‌گر مسیر صادرات محصولات دارویی دانش‌بنیان‌های ایرانی به این کشور می تواند باشد.

تاریخ:
1399/09/12
تعداد بازدید:
27
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal