۱۴۰۱ سه شنبه ۱۱ بهمن
تسهیل دسترسی بیماران به داروها و مکمل‌های دارویی جمعی از متخصصان کشور را گرد هم جمع کرد تا شاهد کاهش واردات این محصولات باشیم.
فناوران فرآورده‌های سلامت‌محور را بومی کردند تا دسترسی به داروها تسهیل شود
تسهیل دسترسی بیماران به داروها و مکمل‌های دارویی جمعی از متخصصان کشور را گرد هم جمع کرد تا شاهد کاهش واردات این محصولات باشیم.

شرکت بنیان‌سلامت کسری از شرکت‌های زیرمجموعه زیست‌تخمیر است که از سال 93 فعالیت خود را به عنوان یک شرکت استارتاپی در مرکز رشد دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی تهران آغاز کرد. در طی این چند سال فعالیت هم موفق به بومی‌سازی فرمولاسیون چندین فرآورده دارویی و مکمل مورد نیاز بیماران دیابتی، ورزشکاران، کودکان و هم‌چنین فرآورده‌های سلامت‌محور شده است.

به گفته محمدرضا فاضلی مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان، «تولید با کیفیت فرآورده‌های وارداتی»، «تسهیل دسترسی بیماران و مردم به داروها و مکمل‌های مورد نیاز» و «افزایش اشتغالزایی» در کشور مهم‌ترین هدف ما از فعالیت در زیست‌بوم فناوری و نوآوری است.

وی افزود: تولید دارویی برای «زخم پای دیابتی»، «مکمل‌های ورزشی و کاهش وزن»، «بهداشت مفاصل»، «داروها و مکمل‌های مورد نیاز کودکان»، «سلامت گوارش» و غیره از جمله محصولاتی است که در مجموعه ما بومی‌سازی شده است.

این فعال دانش‌بنیان ادامه داد: محصولات ما در بازده زمانی کوتاهی پس از ورود به بازار اعتماد جامعه پزشکی، بیماران و مصرف کنندگان را به‌دست آورد و امروز به عنوان محصولاتی قابل اتکا در درمان استفاده می‌شوند.

فاضلی همچنین گفت: همه این داروها و محصولات با قیمت زیادی از دیگر کشورها وارد می‌شود. اما بومی‌سازی آنها از خروج ارز کشور پیشگیری می‌کند و نگرانی مردم به دسترسی به داروها را در شرایط بحرانی کاهش می‌دهد.

تاریخ:
1399/09/22
تعداد بازدید:
26
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal