۱۴۰۱ سه شنبه ۱۱ بهمن
یک شرکت دانش‌بنیان موفق شد با تولید یک دستگاه پیشرفته ویژه پایش سرطان، خدمت قابل توجهی به بیماران در این حوزه ارائه کند.
دانش‌بنیان‌ها دستگاه پایش سرطان ساختند تا ویژگی‌های بیماران دقیق‌تر تشخیص داده شود
یک شرکت دانش‌بنیان موفق شد با تولید یک دستگاه پیشرفته ویژه پایش سرطان، خدمت قابل توجهی به بیماران در این حوزه ارائه کند.

محمدی زند مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پژوهشی تولیدی نوآفرین سپهر گفت: دستگاه تولید شده در این شرکت، دستگاه رنگ کننده اسلاید و پردازنده بافت است. برای تشخیص نوع و ویژگی‌های سرطان، بافت مورد نظر باید مورد پردازش قرار گیرد، این دستگاه به اصطلاح بافت مورد نظر را رنگ‌آمیزی افتراقی می‌کند.

وی ادامه داد: این عمل باعث می‌شود تا ارگان‌های مختلف، قابل تشخیص باشند. در واقع این دستگاه امکان پردازش، رنگ‌آمیزی و مطالعه بافت مورد بررسی را محقق می‌سازد و به کادر درمان کمک می‌کند تا تشخیص دقیق‌تری از ویژگی بیماری داشته باشد.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان پژوهشی تولیدی نوآفرین سپهر، افزود: گواهی‌های لازم از وزارت‌خانه‌های مختلف برای این دستگاه اخذ شده است. از این دستگاه همچنین در حوزه‌های مانند گیاه‌شناسی یا دامپزشکی و یا صنایع غذایی نیز می‌توان استفاده کرد.

این محقق حوزه تجهیزات پزشکی، ضمن اشاره به فعالیت‌های علمی صورت گرفته در این شرکت، گفت: این محصول بین یک سوم تا یک پنجم از نمونه مشابه خارجی ارزان‌تر است. محصولات مشابه خارجی با کارایی‌های متفاوتی عرضه می‌شود، به همین خاطر قیمت آنها نیز متغییر است. این شرکت در صورت وجود بسترهای مناسب، توان تامین کل نیاز کشور را دارد.

محمدی زند با اشاره به فرایند تحقیق و توسعه منتج به ساخت این دستگاه بیان کرد: در کشور 4000 مرکز وجود دارد که می‌توانند مشتری این دستگاه باشند، از این میان چیزی در حدود 2500 مرکز اصلاً دستگاهی در اختیار ندارند و کارها را به صورت دستی انجام می‌دهند و 1500 مرکز نیز از تجهیزاتی با فناوری قدیمی استفاده می‌کنند. در صورت مقابله با قاچاق این تجهیزات به داخل کشور و ممنوعیت واردات کالای مشابه خارجی، بی‌شک این شرکت خواهد توانست تا نیاز کشور را به صورت کامل برطرف سازد.

وی همچنین بیان کرد: این دستگاه حجم مواد مصرفی را تا 7 برابر کاهش می‌دهد. باید فرهنگ‌سازی لازم برای استفاده از محصولات ایران‌ساخت در مراکز درمانی و آزمایشگاهی و پژوهشی صورت بگیرد، تا شرکت‌های دانش‌بنیان بتوانند به فعالیت‌های تحقیقی و تولیدی خود ادامه دهند.

تاریخ:
1399/11/27
تعداد بازدید:
63
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal