۱۴۰۱ پنج شنبه ۲۰ بهمن
نوزدهمین رویداد آنلاین «دوشنبه‌های استارت‌آپی» با هدف جذب سرمایه در حوزه سلامت دیجیتال در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.
نوزدهمین رویداد آنلاین «دوشنبه‌های استارت‌آپی»
نوزدهمین رویداد آنلاین «دوشنبه‌های استارت‌آپی» با هدف جذب سرمایه در حوزه سلامت دیجیتال در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

نوزدهمین رویداد آنلاین «دوشنبه‌های استارت‌آپی» با هدف جذب سرمایه در حوزه سلامت دیجیتال با حضور هشت استارت‌آپ این حوزه در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، مصطفی بغدادی، مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی در رویداد جذب سرمایه حوزه سلامت دیجیتال در مورد عملکرد 17 رویداد گذشته(دوشنبه‌های استارت‌آپی) خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از 117 استارت‌آپ توانمندی خود را در 17 رویداد جذب سرمایه معرفی کرده‌اند و 3700 مخاطب حضوری و آنلاین در این رویدادها حضور داشتند. سرمایه مورد تقاضا در رویدادهای گذشته بیش از 340 میلیارد تومان بوده که نزدیک به 31 میلیارد تومان آن جذب شده است.
مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی در مورد مدل هم‌سرمایه‌گذاری با سرمایه‌گذاران خطرپذیر برای استارت‌آپ‌ها توضیح داد و گفت: بسیاری از طرح‌های ارائه شده آنقدر جذاب بودند که سرمایه‌گذار بدون سرمایه صندوق و به‌صورت مستقل در طرح سرمایه‌گذاری کرده‌ است. صندوق نوآوری در طرح‌هایی که عدم قطعیت و ریسک بیشتری دارند به‌صورت هم‌سرمایه‌گذاری با عاملان سرمایه‌گذاری خود یعنی صندوق‌های پژوهش و فناوری و صندوق‌های جسورانه بورسی وارد می‌شود. این رویداد بستری برای طرح‌های دانش بنیان و سرمایه‌پذیر در قالب استارت‌آپ فراهم می‌کند تا زمینه جذب سرمایه خطرپذیر برای طرح‌ها فراهم شود.
وی در ادامه به رویداد هم‌سرمایه‌گذاری با شتابدهنده‌ها برای حمایت از ایده‌های نوآورانه در اولین مراحل پیدایش ایده اشاره کرد و گفت: در رویداد «پیوند» بین شتاب‌دهنده‌های دانش بنیان و ایده‌های نوآورانه، صندوق نوآوری با ابزار هم‌سرمایه‌گذاری به شتاب دهنده‌ها این امکان را می‌دهد تا از ایده‌های نوآورانه که در مراحل ابتدایی پیدایش خود هستند، عبور کرده تا به خلق محصول از ایده کمک شود.
در ادامه این رویداد محسن فتحی، عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به مزایای همکاری حوزه سلامت و فناوری گفت: پیشرفت استارت‌آپ‌ها در حوزه IT و سلامت می‌تواند منجر به اشتغال‌زایی، ارزش افزوده، ثروت‌آفرینی و ارزآوری برای جوانان شود. دو مجموعه وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به سرمایه‌گذاری‌های آتی در حوزه IT و سلامت واقف هستند و به همان اندازه که بتوانیم دیتای جامعه بیماران کشور را جمع‌آوری کنیم به همان نسبت می‌توانیم زیرساخت‌های لازم برای کمک به این حوزه را فراهم کنیم.
وی در مورد رویداد جذب سرمایه در حوزه سلامت دیجیتال نیز گفت: نرم‌افزارها، گجت‌ها و اپ‌هایی که در این رویداد ارائه شده‌اند بسیار جذاب هستند و برای جامعه پزشکی، بیماران و اطرافیان بیمار و سالمندان کاربرد دارد.
لازم به ذکر است رویداد جذب سرمایه در حوزه سلامت دیجیتال پیش از این روز دوشنبه سوم شهریور ماه نیز برگزار شده بود و با توجه به گستردگی این حوزه صندوق نوآوری و شکوفایی دومین رویداد در این حوزه را نیزدر اسفند ماه با حضور هشت استارت‌آپ برگزار کرد.

تاریخ:
1399/12/16
تعداد بازدید:
32
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal