۱۴۰۱ سه شنبه ۱۱ بهمن
محصولات صادراتی حوزه سلامت ایران‌ساخت در کنیا ثبت و شناسنامه دار شد. اتفاقی که ره‌آورد سفر معاون علمی و فناوری به این کشور است.
محصولات سلامت‌محور ایران‌ساخت به بازار شرق آفریقا رسید و شناسنامه کنیایی برای آنها صادر شد
محصولات صادراتی حوزه سلامت ایران‌ساخت در کنیا ثبت و شناسنامه دار شد. اتفاقی که ره‌آورد سفر معاون علمی و فناوری به این کشور است.

هنوز یک ماه از سفر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و هیات 40 نفره شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق به کنیا نگذشته است که بازار شرق آفریقا به روی محصولات فناورانه ایرانی گشوده شد. در این سفر خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران در کنیا گشایش یافت و محصولات ایران‌ساخت در آن به نمایش گذاشته شد. همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق ایرانی با مجموعه‌های فناور خود نشست‌های رودررو برگزار کردند. این اقدامات در نهایت منجر به توسعه بازار فناورانه ایران در شرق آفریقا شد.

محصولات ارائه شده در خانه نوآوری و صادرات فناوری ایران، مورد توجه بازار و صنعتگران کشور کنیا قرار گرفت و برای نخستین بار محصولات صادراتی حوزه سلامت ایران در کنیا به ثبت رسید و شناسنامه‌ کنیایی برای آنها صادر شد.

این دستاورد، نتیجه همکاری مرکز تعاملات بین‌المللی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پیگیری‌های مستمر کارگزار تخصصی حوزه سلامت مستقر در خانه نوآوری و فناوری ایران در کنیا است.

این تلاش‌ها و همکاری‌ها ثبت قانونی محصولات 4 شرکت دانش بنیان و خلاق صادراتی ایران در حوزه تجهیزات پزشکی را به همراه داشت. همچنین فرآیند ثبت قانونی محصولات 5 شرکت دیگر این حوزه در سامانه های تخصصی وزارت بهداشت کنیا در دست اقدام است و این کار تا پایان سال جاری میسر خواهد شد.
بر اساس قوانین رسمی کشور کنیا، ورود هر کالای حوزه سلامت نیازمند ثبت قانونی و اخذ تاییدیه از سامانه تخصصی مربوطه است و پس از ثبت، امکان بازاریابی و فروش محصولات به بازار کنیا و به تبع آن شرق آفریقا مهیا خواهد بود.

خانه نوآوری و فناوری ایران در کنیا، با سرمایه‌گذاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در کنیا راه‌اندازی شده است و به عنوان نخستین پایگاه دائمی این معاونت، زیست‌بوم نوآوری ایران را به آفریقا گسترش می دهد تا به عنوان پایگاهی برای خلق ایده‌های نوآورانه، تجاری‌سازی این ایده‌ها و بستر صادرات محصولات و خدمات دانش‌بنیان ایرانی به بازار شرق آفریقا نقش آفرینی کند.

تاریخ:
1399/12/23
تعداد بازدید:
33
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal