۱۴۰۱ پنج شنبه ۲۰ بهمن
دفتر تامین سرمایه گذاری، بر تسهیل زیرساخت های سرمایه‏گذاری، شبکه سازی برای ارتباط بهتر اجزای زیست بوم دانش بنیان و توسعه ابزارهای مالی این حوزه فعال است.
دفتر تامین سرمایه‌گذاری| سامانه ارزیابی طرح‌های استانی و بارگذاری طرح‌هایی به ارزش 4هزار میلیاردریال رونمایی شد
دفتر تامین سرمایه گذاری، بر تسهیل زیرساخت های سرمایه‏گذاری، شبکه سازی برای ارتباط بهتر اجزای زیست بوم دانش بنیان و توسعه ابزارهای مالی این حوزه فعال است.

این دفتر از سال 96 و در راستای تقویت خدمات مالی نهادهای بانکی و پولی و بازار سرمایه در توسعه تولید محصولات دانش بنیان، تنوع بخشی، تقویت و ایجاد نهادها و ابزارهای تخصصی تامین مالی حوزه دانش بنیان، هدایت و ترغیب سرمایه گذاران بخش خصوصی و سایر منابع مالی از جمله منابع وقف به سرمایه گذاری در طرح فناورانه و همچنین ارتقای همکاری های بین الملل در توسعه بازار و سرمایه گذاری در فناوری های نوین در زیر مجموعه معاونت توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شکل گرفت.

حمایت از اشتغال افراد تحصیل کرده

از جمله کارهای مهمی که این دفتر طی 100 روز اخیر به انجام رسانده، اقدامات لازم به منظور قرارداد عاملیت 25500 میلیارد ریال از منابع بند الف تبصره 18 قانون بودجه 1400 با بانک های عامل تجارت و آینده برای حمایت از اشتغال افراد تحصیل کرده در شرکت های دانش بنیان و فناور است.

همچنین برگزاری اولین جلسه هماهنگی با روسای پارک های علم و فناوری به عنوان نمایندگان این معاونت در شورای برنامه ‌ریزی استان ‌ها و کمیته ‌های استانی به منظور بررسی و تایید طرح‌ های مرتبط با بند الف تبصره 18 قانون بودجه کل کشور و آغاز جمع ‌آوری طرح ‌ها در استان‌ ها از دیگر اقدامات دفتر تامین مالی و سرمایه گذاری محسوب می شود.

انعقاد موافقتنامه اعتبارات تملک و دارایی

این دفتر در دولت سیزدهم موفق شد تا سامانه ارزیابی طرح های استانی و بارگذاری حدود 4000 میلیارد ریال طرح از سوی استان ها را رونمایی کند.

پیگیری و انعقاد موافقتنامه اعتبارات تملک و دارایی با سازمان برنامه و بودجه کشور در راستای بند 1 ماده 3 دستور العمل تبصره 14 قانون بودجه کل کشور نیز از جمله اقدامات دفتر تامین مالی و سرمایه گذاری در 100 روز اخیر به حساب می آید.

تاریخ:
1400/09/23
تعداد بازدید:
25
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal