۱۴۰۱ پنج شنبه ۲۰ بهمن
فراخوان چالش نوآوري: بهبود خواص مهندسي كامپوزيت‌هاي پليمري با استفاده از فناوري نانو 🔹با همكاري ستاد توسعه فناوري نانو و انجمن توليدكنندگان مستربچ و كامپاند ايران
فراخوان چالش نوآوري: بهبود خواص مهندسي كامپوزيت‌هاي پليمري با استفاده از فناوري نانو🔸 🔹با همكاري ستاد توسعه فناوري نانو و انجمن توليدكنندگان مستربچ و كامپاند ايران
فراخوان چالش نوآوري: بهبود خواص مهندسي كامپوزيت‌هاي پليمري با استفاده از فناوري نانو با همكاري ستاد توسعه فناوري نانو و انجمن توليدكنندگان مستربچ و كامپاند ايران

بسمه تعالي

 

 سيزدهمين چالش فناوري نانو با همكاري ستاد ويژه توسعه فناوري نانو و با حمايت انجمن توليدكنندگان مستربچ و كامپاند ايران برگزار مي‌شود.

چالش بهبود خواص مهندسي كامپوزيت­هاي پليمري با استفاده ار فناوري نانو

در پي تجربيات موفق برگزاري چالش‌هاي نوآوري و فناوري نانو با هدف توسعه راهكارهاي حل مشكلات صنعتي و رفع نيازهاي فناورانه كشور، سيزدهمين دوره از چالش‌هاي فناوري نانو در پلتفرم نانوچلنج (www.nanochallenge.ir) آغاز گرديد. چالش فناوري «بهبود خواص مهندسي كامپوزيت­هاي پليمري با استفاده ار فناوري نانو» كه از سوي كارگروه صنعت و بازار ستاد ويژه توسعه فناوري نانو برگزار مي‌شود، به‌دنبال ايجاد تحول اساسي در توليد كامپوزيت­هاي پليمري با خواص مهندسي بهبوديافته و كاربردي است. لازم به ذكر است كه اين رويداد مورد حمايت انجمن توليدكنندگان مستربچ و كامپاند ايران است و برگزيدگان مرحله اول چالش در جريان سومين كنفرانس و نمايشگاه بين‌المللي مستربچ و كامپاندهاي پليمري فرصت خواهند داشت تا به ارائه و معرفي طرح خود نزد سرمايه‌گذران و حاميان بپردازند.

امروزه ساختارهاي كامپوزيت پليمري با فرآيندپذيري و سازگاري بالاي خود نقش مهمي در غلبه بر چالش تامين مواد با كارايي بالا در صنايع مختلف ايفا كرده‌اند و تحت تاثير نفوذ فناوري نانو در صنعت پليمر و كامپوزيت، چشم‌انداز بسيار روشني در اين حوزه ترسيم شده‌ است. در ميان انواع نانوكامپوزيت‌هاي پايه سراميكي، پايه فلزي و پايه پليمري، هم‌اكنون بيشترين توجه معطوف به پايه پليمري‌هاست. نانوكامپوزيت‌هاي پليمري عموماً داراي استحكام بالا، وزن كم، پايداري حرارتي و مقاومت شيميايي بالا و در برخي موارد، رسانايي الكتريكي بالا هستند. لازم به ذكر است كه تقويت‌كننده‌هاي نانوكامپوزيت‌ها برخلاف تقويت‌كننده‌هاي مرسوم مورد استفاده در بستر پليمري، ساختارهايي در ابعاد نانومتري هستند كه با افزودن درصد كمي از آن‌ها به يك پليمر خالص، خواصي مكانيكي مانند استحكام كششي، استحكام تسليم و مدول يانگ به طور چشمگيري افزايش مي‌يابد.

در اين راستا ستاد ويژه توسعه فناوري نانو، به دنبال راهكارهاي عملياتي براي «بهبود خواص مهندسي كامپوزيت‌هاي پليمري با استفاده از فناوري نانو» از سوي شركت‌هاي خلاق و نوآور، پژوهشگران، مخترعان و فناوران، اعضاي هيات علمي و دانشجويان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها از داخل و خارج كشور مي­باشد. با توجه به موارد يادشده و بنابر اعلام فراخوان دبيرخانه چالش­هاي فناوري نانو، كليه علاقمندان مي‌توانند به طور رايگان در اين چالش شركت نموده و از تسهيلات 50 ميليون ريالي، شامل كمك‌هزينه نقدي و اعتبار استفاده از خدمات و تجهيزات آزمايشگاهي فناوري نانو براي ساخت نمونه آزمايشگاهي در مرحله اول چالش و جايزه نقدي 100 ميليون ريالي به­همراه تسهيلات تجاري‌سازي براي 3 طرح برگزيده نهايي بهره‌‌مند شوند. همچنين طرح‌هاي برتر مرحله اول اين چالش نوآوري در سومين كنفرانس و نمايشگاه بين‌المللي مستربچ و كامپاندهاي پليمري كه بهمن ماه سال جاري برگزار مي‌شود، به‌منظور جلب حمايت و سرمايه نزد حاميان و سرمايه‌گذاران بالقوه ارائه و معرفي خواهند شد.

گفتني است چالش نوآوري «بهبود خواص مهندسي كامپوزيت­هاي پليمري با استفاده ار فناوري نانو»، سيزدهمين چالش نوآوري و فناوري نانو برگزار شده است كه در جريان اين چالش‌ها، در مجموع قريب به 600 طرح مفهومي ثبت گرديد و در اين ميان بيش از 50 طرح برگزيده در راستاي تجاري‌سازي آن‌ها مورد  حمايت و پشتيباني قرار گرفته و در مراحل مختلف توسعه و تجاري‌سازي فناوري قرار گرفته‌اند. علاقه‌مندان مي‌توانند جهت كسب اطلاعات بيشتر در خصوص جزئيات چالش (نحوه ثبت نام و پذيرش، دريافت راهنما، دريافت، تكميل و ثبت فرم پيش­نويس طرح و كسب اطلاعات بيشتر) به نشاني nanochallenge.ir مراجعه نمايند.

تاریخ:
1396/09/20
تعداد بازدید:
203
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal