۱۴۰۰ جمعه ۲۴ ارديبهشت
هلدینگ‌های دانش‌بنیان متولد شدند
مسیر رشد استارتاپ‌ها در حوزه درمان هموار شد؛ نوآوری به مبارزه با بیماری‌ها می‌رود
هلدینگ‌های دانش‌بنیان متولد شدند

یک شرکت دانش‌بنیان موفق شد در 14 شرکت خلاق و دانش‌بنیان سرمایه‌گذاری کند و یک هلدینگ دانش‌بنیان تاسیس کند.

احمد‌نیک پور مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان توسعه رشد معنا گفت: این مجموعه دانش‌بنیان در مسیر رشد و تعالی استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان فعالیت می‌کند و بر این اساس 2 مرکز نوآوری و 2 شتابدهنده ایجاد کرده است. همچنین به عنوان یک هلدینگ، 14 شرکت خلاق و دانش‌بنیان تاسیس کرده است.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان توسعه رشد معنا، در ادامه افزود: با توجه به تجاربی که در حوزه زیست‌بوم نوآوری کشور به دست آورده‌ایم، استارتاپ‌ها و شرکت‌های خلاق، فناور و دانش‌بنیانی را که به مراکز نوآوری و شتابدهنده های ما مراجعه می‌کنند را به سمت رشد و ارائه محصول و خدمات راهنمایی می‌کنیم.

نیک‌پور ضمن برشماری خدمات ارائه شده از سوی این هلدینگ دانش‌بنیان، گفت: علاوه بر ارائه حمایت‌های مختلف ما در استارتاپ‌ها و شرکت‌هایی که محصولات مورد نیاز جامعه را تولید کنند نیز سرمایه‌گذاری می‌کنیم. یکی از مراکز نوآوری ما در دانشگاه علم و صنعت قرار دارد و بسیاری از رشته‌ها را تحت پوشش قرار می‌دهد. یکی دیگر از مراکز نوآوری متعلق به این مجموعه نیز به صورت تخصصی در حوزه تجهیزات پزشکی و مواد مصرفی این حوزه فعالیت دارد.

وی افزود: بیشتر بر روی استارتاپ‌های سرمایه‌گذاری می‌کنیم که در حوزه مواد مصرفی مورد نیاز بیمارستان‌ها و مراکز درمانی نوآوری ارائه کنند. زیرا در برخی از این مواد مصرفی در کشور با کمبودهای مواجه هستیم و این محصولات را از جمله نیازهای واقعی کشورمان می‌دانیم.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان توسعه رشد معنا، با اشاره به خدمات شرکت، گفت: مواد مصرفی دیالیز و جراحی عمومی، از جمله محصولات تولید شده در این مجموعه دانش‌بنیان است. همچنین در حال حاضر در حوزه الکترونیک و مواد عذایی نیز فعالیت می‌کنیم و در چند شرکت دانش‌بنیان و خلاقی که در این حوزه فعالیت دارند، سرمایه‌گذاری کرده‌ایم.

نیک‌پور، سرمایه‌گذاری در شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق را یک ضرورت خواند و افزود: شرکت‌های خلاق متعلق به این هلدینگ دانش‌بنیان در زمینه‌های مانند معماری، نرم‌افزار و آموزش فعال هستند و در سال جدید، حتماً حجم سرمایه‌گذاری را افزایش می‌دهیم.

تاریخ:
1400/02/06
تعداد بازدید:
12
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal