۱۴۰۰ سه شنبه ۲۵ خرداد
مرکز شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری آیین‌نامه انتخاب و فعالیت کارگزاران مرکز دانش‌بنیان را منتشر کرد.
انتخاب کارگزاران مرکز دانش‌بنیان؛ مسیر خدمات‌رسانی هموار شد
مرکز شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری آیین‌نامه انتخاب و فعالیت کارگزاران مرکز دانش‌بنیان را منتشر کرد.

این آیین‌نامه بر اساس قوانین و آیین‌نامه‌های بالادستی تدوین شده است و برای تسهیل امور شرکت‌هایی که به عنوان کارگزار فعالیت دارند، منتشر شده است. در قوانین معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری کارگزار به آن دسته از نهادها، شرکت‌ها یا موسسات دارای مجوز فعالیت از مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان، اطلاق می‌شود که تسهیل‌گر برخی از خدمات‌رسانی‌ها به شرکت‌های دانش‌‎بنیان، خلاق و فناور هستند.

کارگزاری‌های همکار با مرکز شرکت‌های دانش‌بنیان، انواع مختلفی دارند. وظیفه برخی از این کارگزاری‌ها ارزیابی است. برخی نیز مسائل مرتبط با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان را دنبال می‌کنند. فعالیت ترویجی و تشویقی نیز از اقدامات انواع دیگر آنها است.

کارگزار و نیروی انسانی شاغل در آن، باید سابقه فعالیت یا توانمندی اجرایی لازم متناسب با درخواست مجوز فعالیت هر یک از انواع کارگزاری را داشته باشد. همچنین باید صلاحیت لازم برای دسترسی به اطلاعات شرکت‌های دانش‌بنیان را دارا باشد.

علاوه بر این، کارگزاری باید منابع انسانی و توان کارشناسی متناسب با شرایط تخصصی فعالیت هر یک از انواع کارگزاران مانند زیرساخت، امکانات، تجهیزات و توان مالی لازم برای انجام فعالیت‌های مرتبط با مرکز را نیز داشته باشد.

باید توجه داشت که شرکت‌هایی که در زمینه مشاوره اخذ تاییدیه دانش‌بنیان فعالیت دارند، امکان احراز صالحیت کارگزار را نخواهند داشت.کارگزاران برای انجام امور محوله از سوی مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری باید تیم‌های ارزیاب تشکیل دهند. تیم‌های ارزیابی کارگزاری، متشکل از سه نقش، سرارزیاب، کارشناس حسابداری و کارشناس فنی هستند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تماس بگیرند.

تاریخ:
1400/03/03
تعداد بازدید:
8
منبع:
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal