۱۴۰۲ شنبه ۱۲ فروردين
پذیره‌نویسی دومین صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی با عنوان ثروت آفرین فیروزه در فرابورس از 17 آذر ماه آغاز می‌شود.
دومین صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی پذیره‌نویسی می‌کند
پذیره‌نویسی دومین صندوق سرمایه‌گذاری خصوصی با عنوان ثروت آفرین فیروزه در فرابورس از 17 آذر ماه آغاز می‌شود.

این صندوق سرمایه گذاری خصوصی با سرمایه 1000 میلیارد ریالی پذیره نویسی را آغاز می‌کند و تا 24 آذر ماه نیز ادامه دارد.

محصولات کشاورزی و دامپروری، محصولات شیمیایی، محصولات غذایی، صنایع فلزی و معدنی، صنایع کاغذ و مقوا و صنایع لجستیک و بسته بندی حوزه این صندوق است.

دوره فعالیت این صندوق 6 سال بوده و از طریق کارگزاری های عضو شبکه فرابورس ایران امکان مشارکت در پذیره نویسی فراهم است. هر واحد سرمایه گذاری 1،000،000 ریال بوده و حداقل تعداد واحد قابل خریداری 1000 واحد است. در این دوره از پذیره نویسی، موسسان 30 درصد سرمایه را تعهد می کنند و مابقی از طریق پذیره نویسی عمومی تامین خواهد شد.

صندوق­‌های سرمایه گذاری خصوصی شکلی از طرح­‌های سرمایه گذاری جمعی هستند که بر مبادلات سهام اختصاصی متمرکز است. هدف از تشکیل این صندوق ها، جمع آوری سرمایه از سرمایه گذاران و سرمایه گذاری در شرکت های دارای پتانسیل رشد زیاد با هدف کسب بیشترین بازده اقتصادی ممکن در برابر پذیرش ریسک است.

دستورالعمل راه اندازی صندوق های خصوصی در سال 97 توسط سازمان بورس تصویب شد. واحدهای این صندوق ها به شکل قابل معامله در بورس هستند. ساختار آنها در قالب واحدهای ممتاز و واحدهای عادی است. تصمیمات سرمایه گذاری آن با مسئولیت مدیر صندوق در چارچوب مصوب مجمع و با کمک کمیته سرمایه گذاری اتخاذ می شود. شایان ذکر است صندوق های خصوصی در کنار صندوق های جسورانه و تامین مالی جمعی زنجیره تامین مالی شرکت های دانش بنیان در بازار سرمایه را کاملتر می کند.

با پذیره نویسی این صندوق، تعداد صندوق های سرمایه گذاری خصوصی به 2 صندوق افزایش یافته که با توجه به پذیره نویسی یک صندوق سرمایه گذاری خصوصی، مجموع سرمایه این صندوق ها به 1500 میلیارد ریال افزایش می یابد.

تاریخ:
1399/09/15
تعداد بازدید:
33
منبع:
دانشگاه علوم پزشکی جهرم
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني جهرم مي باشد.
Powered by DorsaPortal